Informaţie de presă nr. 11 din 04-10-2018
Vizita Asociaţiei Rezerviştilor din Achern Germania
Joi, 4 octombrie, la sediul Diviziei 2 Infanterie „Getica” Buzău, a avut loc vizita Asociaţiei Rezerviştilor din Achern, RK Achern Renchtal, landul Baden-Wűrtenberg-Germania şi a Asociaţiei Naţionale a Cadrelor Militare în Rezervă şi în Retragere – Filiala Câmpina, pentru cunoaşterea reciprocă a tradiţiilor şi a schimbului de experienţă.
Cu acest prilej, membrii asociaţiilor, au participat la un briefing de informare privind istoricul, rolul şi sarcinile Diviziei 2 Infanterie „Getica”, au vizitat Expoziţia permanentă de fotografii de pe Calea Eroilor şi mormintele eroilor români, turci şi germani din Cimitirul Eroilor Buzău.