Nr. 2 din 18-02-2020
Ziua Consiliului Internaţional al Sportului Militar sărbătorită în garnizoana Buzău
Marţi, 18 februarie, Garnizoana Buzău a organizat cu sprijinul Fundaţiei „Mareşal Alexandru Averescu”, la Stadionul de Atletism Buzău şi în Parcul Crâng, o activitate sportivă (cros 3000m), dedicată aniversării Zilei Consiliului Internaţional al Sportului Militar – C.I.S.M., la care au participat aproximativ 200 de persoane, militari şi civili din cadrul unităţilor militare din Garnizoana Buzău, Inspectoratul de Poliţie Judeţean Buzău, Inspectoratul de Jandarmi Judeţean Buzău şi Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă „Neron Lupaşcu” al judeţului Buzău.

Nr. 1 din 24-01-2020
„Hai să dăm mână cu mână la Muzeul Judeţean Buzău”
Vineri, 24 ianuarie, Teatrul George Ciprian Buzău şi Centrul Judeţean de Cultură şi Artă Buză u în parteneriat cu Divizia 2 Infanterie „Getica” şi Inspectoratul Judeţean de Jandarmi Buzău, sub egida Consiliului Judeţean Buzău au organizat cea de-a cincea ediţie a evenimentului „Hai să dăm mână cu mână la Muzeul Judeţean”.

Nr. 17 din 01-12-2019
1 Decembrie 2019 - Ziua Naţională a României în Garnizoana Buzău
Duminică, 1 decembrie, buzoienii au sărbătorit împreună Ziua Naţională a României, sărbătoarea de suflet a tuturor românilor, printr-o ceremonie militară şi religioasă şi defilare cu personal şi tehnică militară ce au avut loc pe Calea Eroilor din Buzău.

Informaţie de presă nr. 11 din 04-10-2018
Vizita Asociaţiei Rezerviştilor din Achern Germania
Joi, 4 octombrie, la sediul Diviziei 2 Infanterie „Getica” Buzău, a avut loc vizita Asociaţiei Rezerviştilor din Achern, RK Achern Renchtal, landul Baden-Wűrtenberg-Germania şi a Asociaţiei Naţionale a Cadrelor Militare în Rezervă şi în Retragere – Filiala Câmpina, pentru cunoaşterea reciprocă a tradiţiilor şi a schimbului de experienţă.
Cu acest prilej, membrii asociaţiilor, au participat la un briefing de informare privind istoricul, rolul şi sarcinile Diviziei 2 Infanterie „Getica”, au vizitat Expoziţia permanentă de fotografii de pe Calea Eroilor şi mormintele eroilor români, turci şi germani din Cimitirul Eroilor Buzău.